Sobota, 19 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Czytanie rozwija

2017-12-13 09:57:08

Czytanie od najmłodszych lat rozwija język dziecka i jego wyobraźnię, a także uczy empatii i pozytywnych zachowań. Wiedząc o tym, nauczycielki z przedszkola w Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim zorganizowały dla swoich podopiecznych spotkanie z bibliotekarką z Ryk.

- Nasza szkolna biblioteka nie jest zbyt duża, a jej oferta skupia się bardziej na uczniach, a nie maluchach. Najmłodsi czytelnicy to pierwszoklasiści, ale nawyk czytania warto kształtować już u młodszych dzieci - przekonują organizatorzy wtorkowego spotkania.

Gościem przedszkolaków była Marzena Biłos z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rykach, która prezentowała oraz czytała bajki i inne książki dla najmłodszych. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia na liście lektur pojawiła się m.in. "Opowieść wigilijna". Przy okazji Marlena Biłos zachęcała maluchy, by namówiły rodziców do odwiedzin ryckiej książnicy, gdzie można nie tylko wypożyczać książki, ale również wziąć udział w spotkaniach z twórcami dziecięcej literatury, albo miło spędzić czas na zajęciach, organizowanych przez bibliotekę.

W spotkaniu wzięło udział około 30 dzieci w wieku od 3 do 6 lat z dwóch grup, którymi opiekują się Renata Wójcik i Jadwiga Figacz. Obydwie panie już planują kolejne spotkanie z ciekawą postacią. Po Nowym Roku maluchy będą poznawać "od kuchni" pracę strażaka.


(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)

© 2009-2019 ias24.eu.