Niedziela, 26 Maja 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Czy "Naukobus" przyjedzie do Grabowa Szlacheckiego?

2018-09-29 15:31:49

Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór chciałaby gościć u siebie "Naukobus" Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Czy realizacja tych planów się powiedzie - jeszcze nie wiadomo. Placówka jest na liście szkół, które zgłosiły się do ogólnopolskiego programu.

"Naukobus" to rodzaj laboratorium z kilkunastoma eksponatami, dzięki którym dzieci, poprzez eksperymenty, poznają tajniki biologii fizyki, chemii czy informatyki oraz innych dziedzin nauki. Można w nim znaleźć m.in.: wirujące krzesełko, dziwne walce, uwięzioną piłkę czy znikające barwy.

By mobilna wystawa przyjechała do konkretnej placówki ta musi m.in. uzasadnić swoje zaproszenie i przekonać zarządzających "Naukobusem", by wybrali właśnie ją. - Jesteśmy niewielką szkołą w małej miejscowości i gminie typowo rolniczej. Nie mamy bogato wyposażonych pracowni, ani możliwości zorganizowania wyjazdu na przykład do Centrum Nauki Kopernik dla większej grupy uczniów. Gdyby nasza propozycja została zaakceptowana na mobilną wystawę zaprosimy także uczniów pozostałych szkół w gminie Nowodwór - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor SP w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.