Piątek, 25 Kwietnia 2025

Nałęczów: Artystyczne laury dla młodych literatów i plastyków

2012-12-16 12:43:15

Pierwsze miejsce i dwa wyróżnienia dla młodych literatów oraz dwie pierwsze nagrody i jedno wyróżnienie dla plastyków. To dorobek uczniów ze szkół podstawowych z miasta i gminy Nałęczów w wojewódzkim konkursie pod hasłem "Serce serc. Bolesław Prus bliski dziecku".

Finał konkursu, organizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Lublinie i lubelski oddział Narodowego Banku Polskiego, odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia w siedzibie NBP w Lublinie.

Wśród osób, które odbiorą nagrody i wyróżnienia będzie czworo uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie i dwie przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Sadurkach.

W części literackiej jury oceniało prawie 40 propozycji, spośród których trzy zostały nagrodzone, a autorom kolejnych sześciu przyznano wyróżnienia. Członkowie komisji podkreślili, że prace te odznaczają się oryginalnością w przetworzeniu motywów występujących w utworach Bolesława Prusa. - Inspirujący wpływ pisarza jest widoczny przede wszystkim w nowatorskim ujęciu tematu, głębi refleksji nawiązującej do humanistycznego przesłania "Serce serc", a także inwencji stylistycznej oraz różnorodności środków artystycznych - napisano w protokole końcowym.

Informacje

Urząd Miejski w Nałęczowie
ul.Lipowa 3
24-150 Nałęczów
tel 81 501-45-00, 81 501-43-31, 81 501-41-32
fax 81 501-41-32, 81 501-45-00
www.naleczow.pl
um@naleczow.pl, sekretariat@naleczow.pl
© 2025 ias24.eu