Czwartek, 03 Lipca 2025

Łaszczów: Orkiestra zagrała jak nigdy

- Takie rozwiązanie okazało się słuszne, ponieważ propozycji było bardzo dużo, wszystko odbywało się niemal przez cały dzień, a przede wszystkim na scenie pojawiło kilka rozpoznawalnych zespołów disco polo, doskonale znanych m.in. z telewizji. Swój wkład w efekty zbiórki mają również strażacy, szkoły i koła gospodyń wiejskich - podkreśla Bartłomiej Tytuła, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie. GOK był jednym ze współorganizatorów niedzielnego grania.

W zbiórce ulicznej, która odbywała się nie tylko przy kościele w Łaszczowie, ale również przy świątyniach w Nabrożu i Pukarzowie, wzięło udział 25 wolontariuszy. Byli to przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych z Łaszczowa i Nabroża oraz łaszczowskiego liceum ogólnokształcącego. Rekordzista przyniósł w puszce 1 tys. 668 zł i 99 gr.

Głównym punktem niedzielnego grania był koncert na placu przy stadionie miejskim, gdzie publiczność bawili: zespół dziecięcy "Dance Kids", "Nika Disco", "Skynova", "Greso", "Skorusa", "News" i Maciej Smoliński. Wszyscy wykonawcy zrezygnowali z honorariów za występ.


(fot. GOK w Łaszczowie)

Poniedzialek, 27-01-2025 13:35:00
© 2025 ias24.eu