Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Księżpol
ul. Biłgorajska 12
23 - 415 Księżpol
tel 84 687 74 19, 687 74 20
fax 84 687 74 32
www.ksiezpol.pl
info@ksiezpol.pl
Newsletter

Księżpol: Powiatowe podium pingpongistów

2017-12-18 14:59:51

Dobry występ chłopców ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w drużynowym tenisie stołowym. Podopieczni Henryka Kozyry zajęli w tym turnieju trzecie miejsce, ale to nie dało im awansu do kolejnej fazy zawodów.

W gronie najlepszych pingpongistów z powiatu biłgorajskiego byli Oskar Socha, Mateusz Grabias i Mateusz Szmołda, który zastąpił w drużynie chorego kolegę Bartłomieja Nizio. - Wszyscy spisali się na miarę swoich możliwości, a trzecie miejsce w stawce 10 ekip jest niezłym wynikiem. Na szczególne podkreślenie zasługuje postawa trzecioklasisty Oskara Sochy, który nawet z rywalami z szóstych klas gra jak równy z równym. To zasługa jego systematycznej pracy, którą wykonuje w wolnych chwilach w domu i dodatkowych zajęciach w szkole - mówi opiekun pingpongistów z SP w Księżpolu Henryk Kozyra. Nauczyci wychowania fizycznego w tej placówce ubolewa, że tenis stołowy nie cieszy się wśród dzieci i młodzieży popularnością na jaką zasługuje, a jedną z przyczyn jest - jego zdaniem - brak zainteresowania tą dyscypliną ze strony stacji telewizyjnych.

Podczas turnieju, który odbył się w Lipinach Dolnych, podopieczni Henryka Kozyry przegrali tylko dwa spotkania. Pierwsze miejsce w tych zawodach zajęła drużyna z Teodorówki, a drugie, także premiowane awansem, ekipa ze Smólska.

To nie pierwszy start drużyny SP w Księżpolu w powiatowych igrzyskach młodych tenisistów stołowych. Przed rokiem Oskar Socha i Mateusz Grabias zajęli drugie miejsce, ale również nie awansowali do kolejnej rundy, ponieważ etap powiatowy był ostatnim szczeblem rywalizacji.


(fot. SP w Księżpolu)

© 2009-2018 ias24.eu.