Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Księżpol
ul. Biłgorajska 12
23 - 415 Księżpol
tel 84 687 74 19, 687 74 20
fax 84 687 74 32
www.ksiezpol.pl
info@ksiezpol.pl
Newsletter

Księżpol: Mistrzowie kajak polo

2017-09-23 07:16:47

Udany start zawodniczek i zawodników z gminy Księżpol w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kajak polo. Reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego "Tanew", prowadzona przez trenera Piotra Olszewskiego, wygrała klasyfikację drużynową, chłopcy również stanęli na pierwszym stopniu podium, a dziewczęta znalazły się w najlepszej trójce.

Były to pierwsze zawody, w których oprócz drużyn z województw lubelskiego, łódzkiego i podkarpackiego startowały zespoły ze Śląska. - Mimo mocnej konkurencji daliśmy radę. Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze, a trzecie miejsce na podium dziewcząt również jest ogromnym powodem do zadowolenia - podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Piotr Olszewski.

W zawodach rywalizowało łącznie 14 ekip, w tym 8 chłopięcych i 6 zespołów dziewcząt. W zwycięskiej drużynie chłopców UKS "Tanew" Księżpol reprezentowali uczniowie miejscowej szkoły - Marcin Micyk, Michał Oleszek i Kacper Paszko oraz Sebastian Gęborys i Kamil Sprysak z Majdanu Starego. W zespole dziewcząt znalazły się wyłącznie uczennice z Księżpola - Patrycja Abramek, Sandra Ćwikła, Izabela Bździuch, Amelia Ćwikła i Wiktoria Dolina.

Trener Olszewski uważa, że sukces na zawodach w śląskim Kaniowie, to m.in. efekt sumiennej pracy jego podopiecznych na letnim obozie przygotowawczym w Okunince i wcześniej w Strzyżowicach koło Rzeszowa. Jednocześnie przypomina, że w gminie Księżpol mieszkają srebrni medaliści Mistrzostw Polski w kajak polo juniorów. Podczas tegorocznych wakacji tytuł ten zdobyli: Karol Pułapa, Wojciech Odrzywolski, Rafał Gumiennik, Adam Baryła i Radosław Pyzio.

Najbliższe tygodnie zawodnicy UKS "Tanew" wykorzystają na przygotowania do kolejnych startów. W grudniu chcą pojechać na międzynarodowy turniej, który odbędzie się na Litwie.


(fot. arch. P. Olszewskiego)

© 2009-2018 ias24.eu.