Sobota, 24 Sierpnia 2019

Informacje

Urząd Gminy Księżpol
ul. Biłgorajska 12
23 - 415 Księżpol
tel 84 687 74 19, 687 74 20
fax 84 687 74 32
www.ksiezpol.pl
info@ksiezpol.pl
Newsletter

Księżpol: Finansowe wsparcie dla KGW Majdan Nowy

2019-05-12 12:38:22

Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Nowym w gminie Księżpol otrzyma pieniądze na realizację kolejnych pomysłów. Niedawno panie skorzystały ze środków, które dzieliła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a teraz skorzystają z grantu w konkursie "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3".

Przed kilkoma miesiącami weszła w życie ustawa, które umożliwiła KGW rejestrację, dającą im osobowość prawną, a także pozwalającą na prowadzenie działalności gospodarczej i pozyskiwanie dotacji. Wpisanie do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez ARiMR, dało również możliwość pozyskania wsparcia z budżetu państwa, z którego panie z Majdanu Nowego chętnie skorzystały. Dzięki temu kupiły jednolite stroje dla całego koła, liczącego około 30 osób.

Kolejnym krokiem było złożenie wniosku o środki z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje". - Potrzeb jest wiele, ale najpilniejsze jest wyposażenie naszej świetlicy, gdzie odbywają się spotkania okolicznościowe, uroczystości czy imprezy integracyjne. Do dyspozycji mamy jednak tylko kilka stolików i krzeseł, więc, gdy trzeba, we własnym zakresie szukamy sztućców, garnków i naczyń. Przydałby się też jakiś sprzęt, na przykład kuchenka gazowa, ale możliwości są ograniczone - przyznają autorki projektu.

Wniosek, który złożyły, dotyczył kwoty prawie dwukrotnie większej niż przyznana, dlatego ostatecznych decyzji co do konkretnych zakupów jeszcze nie ma. Członkinie koła z Majdanu Nowego chcą je podjąć wspólnie na jednym z najbliższych zebrań.


(fot. flop.lublin.pl)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.