Środa, 15 Sierpnia 2018

Informacje

Urząd Gminy Księżpol
ul. Biłgorajska 12
23 - 415 Księżpol
tel 84 687 74 19, 687 74 20
fax 84 687 74 32
www.ksiezpol.pl
info@ksiezpol.pl
Newsletter

Księżpol: Będą wspólne inwestycje drogowe

2017-11-30 13:14:58

Gmina Księżpol i Powiat Biłgorajski mają nowe plany na wspólne inwestycje drogowe. Ich realizacja jest planowana na przyszły rok, ale samorządy już je przygotowują. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 30 listopada Rada Gminy Księżpol zabezpieczyła w budżecie pieniądze na realizacje prac.

Radni przyjęli dwie uchwały w sprawie środków na modernizację tras powiatowych. Pierwsza dotyczy kilku odcinków, natomiast druga inwestycji planowanej w ramach tak zwanego megaprojektu drogowego wszystkich powiatów ziemskich z województwa lubelskiego. - W pierwszym przypadku chodzi o 180 tysięcy złotych na wykonanie nowych asfaltowych nawierzchni w kilku miejscach. Z kolei na megaprojekt drogowy zabezpieczamy ponad 800 tysięcy złotych, które będą wykorzystane na nową nawierzchnię, chodniki i ciąg pieszo-rowerowy przy około 2,5-kilometrowym odcinku drogi Księżpol - Kamionka od drogi wojewódzkiej 835 do granicy z gminą Biszcza - mówi wójt gminy Księżpol Lech Rębacz.

Cały projekt dotyczy modernizacji trasy Księżpol - Jedlinki, a w jego realizację, oprócz Powiatu Biłgorajskiego, będą zaangażowane gminy Biszcza i Potok Górny. Samorządy otrzymają dofinansowanie na pokrycie połowy kosztów inwestycji, a resztę mają zapewnić razem z powiatem proporcjonalnie do długości odcinków, wykonywanych na ich terenie. Prace mają się rozpocząć w przyszłym roku, a cała inwestycja jest rozłożona na dwa lata.

Podczas czwartkowej sesji rada przyjęła również uchwały stwierdzające przekształcenie dotychczasowych sześcioletnich szkół podstawowych w podstawówki ośmioletnie. W ten sposób radni zakończyli procedurę, dotyczącą dostosowania sieci szkolnej do nowego systemu oświaty.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.