Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: W świat w tornistrem pełnym kompetencji

2017-09-04 06:49:47

Uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć, nauczyciele - podnieść swoje kwalifikacje, a placówki zostaną lepiej wyposażone. Takie są założenia projektu "W świat z tornistrem pełnym kompetencji", na który Gmina Krzywda pozyskała pieniądze z funduszy unijnych.

Dzięki tym środkom przez dwa lata dla uczniów będą organizowane zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów informatycznych, matematyczno-przyrodniczych, a także z języków obcych oraz spotkania z psychologiem i logopedą. Z kolei nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, rozwijających ich kompetencje w zakresie nowoczesnych metod nauczania, technologii i sprzętu. W planach jest również organizacja wyjazdów edukacyjnych.

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej z nowych możliwości skorzysta około 590 uczniów i prawie 70 nauczycieli z wszystkich placówek oświatowych, prowadzonych przez samorząd. Będą to zespoły szkół we Fiukówce, Hucie Dąbrowie, Krzywdzie, Okrzei, Radoryżu Smolanym i Woli Okrzejskiej oraz Szkole Podstawowej w Radoryżu Kościelnym z ostatnimi klasami gimnazjalnymi.

Ponadto w ramach projektu w każdej z wymienionych placówek zostanie rozbudowana sieć bezprzewodowa, pracownie przyrodnicze będą wyposażone m.in. w mikroskopy i lupy, a do każdego rodzaju zajęć zostaną zakupione pomoce dydaktyczne.

Przetarg na dostawę doposażenia ma być ogłoszony na początku września tak, by samo zamówienie zostało zrealizowane przed końcem października.

Realizacja wszystkich przedsięwzięć ma kosztować prawie 2 miliony złotych, z czego około 1 miliona 750 tysięcy tysięcy to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Cały projekt "W świat z tornistrem pełnym kompetencji" ma być zrealizowany do końca czerwca 2019 roku.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.