Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: "Sowia Noc" w "Sienkiewiczówce"

2017-09-09 16:55:55

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w gminie Krzywda i biblioteka w Adamowie będą tej jesieni gościć uczestników kolejnej edycji akcji pod hasłem "Sowia Noc", organizowanej przez Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Choć wszystko jest planowane na październik liczba uczestników jest ograniczona, dlatego zainteresowani powinni się zapisywać jak najszybciej.

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: muzeumhs@wp.pl, a jedną z niewątpliwych atrakcji będzie puchacz "Bubuś", który wystąpił w najnowszym teledysku Maryli Rodowicz do utworu "W sumie nie jest źle". Będą mu towarzyszyć m.in. płomykówka "Gucio", puszczyk mszarny "Borys" i jastrząb Harrisa "Jake".

"Sowia Noc" to projekt edukacyjny, którego uczestnicy wspólnie poznają świat tych ptaków, a także ich rolę w polskich legendach i kulturze oraz poszczególne gatunki sów, wyniki badań i metody ochrony. W nocnym spotkaniu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Niepełnoletni uczestnicy mogą brać udział w "Sowiej Nocy" tylko pod opieką dorosłych.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w sobotę 7 października, a w programie są m.in.: warsztaty budowy budek lęgowych, badania diety sów, wierzenia i przesądy związane z tymi ptakami, a także filmy, wystawy fotografii i nocne nasłuchiwanie sów.

Szczegółowe informacje i niezbędne formularze można pobrać ze strony: tphorlik.org.pl i z Fan Page'u tej organizacji na Facebook'u.


(fot. TPH "Orlik")

© 2009-2018 ias24.eu.