Poniedzialek, 19 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Propozycje do programu rewitalizacji

2017-07-05 15:54:46

Gmina Krzywda zachęca mieszkańców do współtworzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji, dzięki któremu samorząd będzie mógł się starać o pieniądze na realizację zapisanych w nim pomysłów. Swoje propozycje, uwagi i opinie można przekazać w ankiecie, opublikowanej na stronie internetowej gminy.

Zawarte w ankiecie pytania dotyczą m.in. obszarów szczególnie zagrożonych negatywnymi zjawiskami społecznymi czy gospodarczymi, a także problemów lokalnego rynku pracy, wsparcia dla małych i średnich firm, patologii, pomocy społecznej, wsparcia niepełnosprawnych czy bezpieczeństwa. Mieszkańcy mogą również wyrazić swoje zdanie na temat: aktywności obywatelskiej i współpracy z instytucjami publicznymi, dostępu do edukacji, oferty spędzania wolnego czasu i propozycji dla seniorów, a także dróg, boisk i ścieżek rowerowych.

Pomysły na rewitalizację mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy, w tym także przedstawiciele instytucji publicznych i organizacji społecznych oraz przedsiębiorcy.

Dokumenty w wersji elektronicznej można przesyłać on-line, a wydrukowane ankiety przekazać do pokoju numer 14 Urzędu Gminy Krzywda. Organizatorzy badań zapewniają, że są one anonimowe i będą wykorzystane wyłącznie w formie zbiorczej do potrzeb opracowania LPR.

Ankiety są przyjmowane do 9 lipca, a program rewitalizacji ma być gotowy w ciągu kilku najbliższych miesięcy.


(fot. arch. UG Krzywda)

© 2009-2018 ias24.eu.