Sobota, 20 Lipca 2019

Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Parlamentarne wsparcie dla lokalnych pomysłów

2019-02-08 12:47:44

Jest szansa na zmianę statusu jednej z dróg powiatowych na pierwszą trasę wojewódzką w gminie Krzywda i sąsiednich gminach oraz zwiększenie limitu miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy w Anielinie. Obydwie sprawy były omawiane podczas spotkania wójta gminy Krzywda Krzysztofa Wardy i jego zastępczyni Zofii Mikusek z posłem Sławomirem Skwarkiem.

- Pan poseł doskonale zna problemy lokalnych społeczności, ponieważ przez wiele lat był wójtem sąsiedniej gminy Adamów. Jednym z pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować jest przekwalifikowanie drogi ze Stanina przez Krzywdę i Adamów do Przytoczna, która obecnie ma status trasy powiatowej. Gdyby była drogą wojewódzką poprawiłyby się na przykład warunki zimowego utrzymania - mówi wójt Krzysztof Warda.

Kolejną sprawą jest zwiększenie limitu miejsc w ŚDS w Anielinie, z którego usług korzystają osoby niepełnosprawne z gmin: Krzywda, Adamów, Stanin, Wojcieszków i Wola Mysłowska. Gdy pięć lat temu powstawała ta placówka mogła przyjąć 20 podopiecznych, a od września ubiegłego roku liczba ta zwiększyła się do 25. - Zainteresowanie tą formą wsparcia cały czas jest jednak duże i z usług domu samopomocy chcą korzystać kolejne osoby. Placówka ma możliwości, by zwiększyć limit miejsc nawet do 40, ale decyzje w tej sprawie nie należą do nas - dodaje wójt Warda.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.