Niedziela, 05 Kwietnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Międzynarodowa współpraca szkół

2019-11-10 10:26:59

Zespół Szkół w Krzywdzie rozszerza współpracę z zagranicznymi partnerami. Po programie "Comenius", realizowanym przed kilkoma laty, teraz po raz pierwszy zdobył pieniądze z unijnego programu "Erasmus+".

- W ramach "Comeniusa" współpracowaliśmy ze szkołami we Włoszech, Turcji i Słowenii, a nowy program pozwoli na rozszerzenie tych kontaktów na kolejne placówki z Bułgarii, Rumunii, Włoch i Turcji. Wszystkie mają już doświadczenie w realizacji projektów, finansowanych przez Unię Europejską - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Ewa Latoch-Sprycha, dyrektor ZS w Krzywdzie, która będzie koordynatorem międzynarodowego projektu pod nazwą "Smart schools to boost students motivation".

Jego celem jest poprawa jakości nauczania i motywowanie uczniów do nauki, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w tym głównie multimediów. - Będziemy na przykład organizować telekonferencje, a główny nacisk położymy na nauki ścisłe, w tym matematykę i informatykę oraz język angielski. Młodzi ludzie często mają bardzo dobre podstawy językowe w postaci znajomości gramatyki czy słówek, ale lęku przed mówieniem trudno im się pozbyć. Udział w takim programie daje takie możliwości, a poza tym jest to doskonała okazja do poznania nowych kultur, zwyczajów i religii oraz nauki tolerancji i wzajemnego szacunku - podkreśla dyrektor Latoch-Sprycha.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.