Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Matematyka? To może być ciekawe i pożyteczne!

2017-09-15 15:50:18

Nauka matematyki może być ciekawa, a jej znajomość przydaje się w życiu. Przekonają się o tym uczniowie Zespołu Szkół w Krzywdzie, którzy wezmą udział w projekcie "Ukryta matematyka", a pieniądze na ten cel będą pochodzić z Fundacji mBanku.

Według autorki pomysłu i nauczycielki matematyki w szkole w Krzywdzie Agnieszki Machnio wielu uczniów nie lubi tego przedmiotu, ponieważ kojarzy im się z niezrozumieniem i żmudnymi rachunkami, a rodzice nie wiedzą jak pomóc dziecku w takiej sytuacji. - Dlatego chcemy pokazać matematykę w taki sposób, by zachęcić uczniów do pracy i udowodnić, że treści związane z tym przedmiotem są obecne niemalże na każdym kroku wokół nas, ale często nie są kojarzone z matematyką - podkreśla Agnieszka Machnio.

W pracy z dziećmi prowadzący zajęcia będą wykorzystywać tablety, komputery, tablice interaktywne, programy i aplikacje oraz inne nowoczesne technologie, a spotkania będą mieć formułę zabawy i doświadczeń, które mają rozbudzać kreatywność młodych ludzi. Uczniowie będą m.in. tworzyć i rozwiązywać interaktywne quizy matematyczne, opracowywać plakaty ułatwiające naukę matematyki, a także tworzyć gry i aplikacje oraz labirynty matematyczne w szkole. Podczas zajęć będą wykorzystywane gry planszowe, zagadki matematyczne i logiczne, łamigłówki oraz zadania tekstowe.

W ramach projektu w szkole w Krzywdzie powstanie również pracownia kreatywna, w której uczniowie będą m.in. tworzyć bryły przestrzenne i obiekty przy pomocy długopisu 3D.

© 2009-2018 ias24.eu.