Poniedzialek, 21 Września 2020

Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: LOWE na pomoc w rozwijaniu kompetencji

2020-08-04 06:54:22

Gmina Krzywda chce pomóc mieszkańcom w zdobyciu nowych umiejętności i kompetencji. Zamierza utworzyć Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji, który będzie organizować bezpłatne szkolenia, kursy, warsztaty i inne zajęcia dla dorosłych.

Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał w ramach konkursu, ogłoszonego przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie. By wykorzystać grant w wysokości ponad 220 tysięcy złotych na powstanie LOWE musi się jeszcze zgodzić rada gminy, która ma się zająć tą sprawą na najbliższej sesji.

Ośrodek ma postać przy współpracy Gminy Krzywda, Szkoły Podstawowej w Radoryżu Kościelnym i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie, który ma być koordynatorem wspólnych działań. - Za kilka tygodni mają do nas przyjechać przedstawiciele fundacji, by przeprowadzić analizę potrzeb edukacyjnych mieszkańców gminy. To od nich będzie zależeć ostateczny zakres tematyczny zajęć, choć ogólny zarys jest już znany. Będą to szkolenia czy warsztaty na temat kompetencji wychowawczo-rodzicielskich, poruszania się na rynku pracy, umiejętności radzenia sobie ze stresem, a także zajęcia informatyczne, warsztaty rękodzielnicze oraz kursy kulinarne i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - wylicza kierownik GOPS w Krzywdzie Tomasz Ciężki.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.