Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Dożynkowy jubileusz

2017-09-01 14:28:06

Dziesiąty raz rolnicy z gminy Krzywda będą wspólnie obchodzić święto plonów. Tegoroczne dożynki odbędą się w niedzielę 3 września na terenie miejscowego ośrodka sportu i rekreacji. Funkcje starostów będą pełnić Małgorzata Deres z Teodorowa i Tomasz Abramek z Kożuchówki.

To oni poprowadzą korowód dożynkowy, który uformuje się kwadrans przed południem, a o 12.00 rozpocznie się polowa msza święta w intencji rolników i ich rodzin. Zgodnie z tradycją podczas eucharystii zostanie poświęcony chleb, wypieczony z tegorocznych zbóż, który starostowie przekażą wójtowi gminy Krzywda Jerzemu Kędrze, a potem podzielą między dożynkowych gości.

Jubileusz zmobilizował do nadzwyczajnej aktywności autorów wieńców dożynkowych. Spośród 24 miejscowości w tym roku do konkursu została zgłoszona rekordowa liczba, aż 20 propozycji, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i sołectwa, które zapraszają również na swoje stoiska, gdzie będą kusić lokalnymi przysmakami. Podobnie jak w poprzednich latach dożynki to także okazja do wyróżnienia rolników, wytypowanych przez sołtysów poszczególnych miejscowości. W tym roku nagrody odbierze ponad 30 osób.

W części rozrywkowej uczestnicy święta plonów mogą liczyć na porządną dawkę dobrego humoru i wpadającą w ucho muzykę w stylu folk i disco polo. To pierwsze gwarantuje znany kabaret "Chyba", natomiast w części muzycznej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Łukowiacy" , gwiazdą wieczoru będzie discopolowa grupa "Jorrgus", a dożynki zakończy zabawa z miejscowym zespołem "Profil".


(fot. arch. UG Krzywda)

© 2009-2018 ias24.eu.