Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Będzie wniosek o dotację na termomodernizację

2017-10-12 14:18:40

Gmina Krzywda będzie się starać o pieniądze z Unii Europejskiej na termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie. Podczas sesji w czwartek 12 października radni wpisali tę inwestycję do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej, co umożliwi złożenie wniosku o przyznanie dotacji.

- W szkole w Hucie Dąbrowie trzeba wymienić okna i elementy centralnego ogrzewania, a także docieplić ściany i wykonać nową elewację. Szacujemy, że może to kosztować około 1 miliona 300 tysięcy złotych, z czego do 85 procent możemy otrzymać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wniosek o przyznanie dofinansowania musimy złożyć do najbliższego poniedziałku - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra.

Podczas czwartkowej sesji radni zwiększyli również środki na dobudowanie platformy dla osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kożuchówce. - W przetargu na realizację tej inwestycji oferty złożyły trzy firmy, ale najtańsza propozycja była wyższa niż kwota, którą pierwotnie przeznaczyliśmy na to zadanie. Rada zgodziła się jednak na zwiększenie tej puli, a to pozwala na wybór wykonawcy i podpisanie umowy - wyjaśnia Jerzy Kędra. Ostatecznie wprowadzenie ułatwień dla osób niepełnosprawnych w ŚDS w Kożuchówce będzie kosztować prawie 240 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy gmina pozyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę samorząd dołoży z własnego budżetu, a sama inwestycja ma być zrealizowana do 22 grudnia tego roku.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.