Sobota, 18 Sierpnia 2018

Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Artystyczna niedziela w domu strażaka

2018-02-19 14:34:24

Miłośnicy młodych talentów artystycznych i sportowych z gminy Krzywda zebrali się w niedzielę 18 lutego w miejscowym Domu Strażaka, by obejrzeć popisy młodych tancerzy, instrumentalistów i sportowców, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia organizowane przez bibliotekę. Choć część wykonawców przetrzebiły choroby, publiczność obejrzała występy około 140 artystów.

Swoje umiejętności prezentowali tancerze z dziecięcego zespołu ludowego "Wrzeciono", prowadzonego przez Renatę Pawlikowską, grup tańca nowoczesnego, którymi zajmuje się Małgorzata Czarnocka, instrumentaliści z ogniska muzycznego Bogdana Ochnika i debiutanci z sekcji kickboxingu trenera Zenona Pawlikowskiego.

"Wrzeciono" pokazało m.in. tańce narodowe i regionalne, podopieczni Małgorzaty Czarnockiej zatańczyli kilka utworów z "Krainy lodu", a gitarzyści i keyboardziści zagrali zestaw kolęd i pastorałek.

Wszyscy, w tym kickboxerzy, którzy niedawno rozpoczęli treningi, udowodnili, że drzemią w nich niezwykłe talenty, czego dowodem były słowa uznania i gorące brawa od publiczności.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie przypomina, że grupy taneczne i sportowa cały czas są otwarte na nowe, utalentowane osoby. Kandydaci mogą w tej sprawie kontaktować się z prowadzącymi zajęcia lub pracownikami biblioteki. Oferta nie dotyczy jedynie ogniska muzycznego, które cieszy się takim powodzeniem, że na swoją kolej czekają kandydaci z listy rezerwowej.


(fot. GBP w Krzywdzie)

© 2009-2018 ias24.eu.