Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Zawody pożarnicze z medalami

2017-06-12 16:57:13

Drużyna OSP Zwiartów wygrała tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze Gminy Krynice. Zawody, które odbyły się w niedzielę 11 czerwca w Majdanie Krynickim, były połączone z wręczenie medali za zasługi dla pożarnictwa i odznak dla wyróżniających się druhów.

Do rywalizacji w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych przystąpiło łącznie 14 ekip, w tym 9 męskich, 4 młodzieżowe i 1 kobieca.

Poza reprezentacją OSP Zwiartów na podium stanęły zespoły z Zadnogi i Majdanu Krynickiego, a kolejne miejsca zajęły OSP: Dzierążnia, Krynice, Majdan Sielec, Huta Dzierążyńska, Polanówka i Dąbrowa.

W rywalizacji chłopięcych i mieszanych młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepsza okazała się ekipa z Krynic, która wyprzedziła Polanówkę i Majdan Krynicki, a na czwartym miejscu zawody ukończył zespół reprezentujący OSP Majdan Sielec. Jedyną kobiecą ekipą, która wystartowała w turnieju była OSP Zadnoga.

Nagrody dla najlepszych zespołów wręczali m.in. wójt Gminy Krynice Janusz Bałabuch i prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Antoni Basak.

Niedzielne zawody były również okazją do podziękowania druhom za ich społeczne zaangażowanie w ratowanie mienia i ludzi. Jedyny Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrał Józef Łopuszyński z OSP Zadnoga. Srebrne otrzymali: Zbigniew Iskierka ze Zwiartowa, Jarek Wojczuk i Jarosław Łopuszyński z Zadnogi oraz Mariusz Buczak z Majdanu Krynickiego.

Na liście odznaczonych brązowym medalem znaleźli się: Tomasz Borucki ze Zwiartowa, Grzegorz Kołodziej, Piotr Sachajko, Adam Wojczuk, Mirosław Łopuszyński i Adam Nicpoń z OSP Zadnoga oraz Andrzej Burda, Dariusz Matuszak i Piotr Bochniak z Majdanu Krynickiego. Kolejnych 17 druhów z Majdanu Krynickiego, Zadnogi i Zwiartowa odebrało odznaki "Strażak Wzorowy".


(fot. UG Krynice)

© 2009-2018 ias24.eu.