Piątek, 06 Grudnia 2019

Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

2019-05-19 12:41:35

Jej ulubione motywy malarskie to kwiaty i pejzaż, które cieszą oczy swoją barwą, kształtem, zapachem i pięknem. Obrazy Stefanii Wójcik z Janowa Lubelskiego, bo o niej mowa, można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach.

Autorka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest nauczycielem dyplomowanym, we współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizowała społeczne warsztaty dla nauczycieli i uczniów, prowadziła także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a od 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Najczęściej pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Jak przyznaje, stara się podążać własną ścieżką i zachwycać tym, co piękne, często bezpowrotnie znikające, a utrzymane jedynie w kadrach płótna. - Współczesna sztuka szokuje i prowokuje. Dla mnie jednak wyraźną inspirację stanowi natura i jej wnikliwa obserwacja oraz przełożenie na własny język malarski. Miałam to szczęście, że wyrosłam wśród pól i łąk, rozlewisk i topoli, gdzie wiosną kwitną łany kaczeńców, firletek i niezapominajek, latem kąkole i chabry, maki i rumianki w kobiercach dojrzałych zbóż, zaśś jesienią babcine marcinki i namiętnie pachnące floksy cieszyły wrażliwe oko. Nostalgicznie wspominam te czasy… moja twórczość oscyluje wokół świata przyrody i jej piękna. Niech te pozytywne odczucia będą także udziałem widzów moich obrazów - mówi Stefania Wójcik.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.