Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: W zadumie nad przeszłością

2018-01-13 07:21:33

Wierszem, prozą, fotografią i rysunkiem młodzi ludzie z powiatu tomaszowskiego opowiedzieli historię nieznanych miejsc w swojej okolicy. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z 10 miejscowości zgłosili swoje propozycje w tegorocznym Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym "To Twoja i moja historia...".

Jury powołane przez organizatorów ze Szkoły Podstawowej w Krynicach właśnie ogłosiło wyniki, a uroczyste podsumowanie odbędzie się 2 lutego podczas obchodów święta patrona szkoły, czyli Batalionów Chłopskich.

Trzecia edycja konkursu odbywała się pod hasłem "W zadumie nad samotną mogiłą - nieznane miejsca pamięci w mojej okolicy", a zadaniem uczestników było przygotowanie na ten temat prac literackich, plastycznych lub fotograficznych. Wiersze, opowiadania, wywiady, fotografie, prace malarskie i rysunki, zgłosili uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z Lubyczy Królewskiej, Łaszczowa, Łaszczówki, Michalowa, Nabroża - Kolonii, Podhorzec, Suśca, Tyszowiec, Rachań i Krynic.

Spośród uczniów podstawówek za prace fotograficzne nagrodę specjalną otrzyma Aleksandra Rarot z SP Krynice, a kolejne odbiorą - Karol Marczak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie, Krystian Kowalski z SP Krynice i Jakub Jacek z SP w Podhorcach. Wyróżnienie jurorzy przyznali Aleksandrze Dubiel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nabrożu-Kolonii, Kacperowi Perdunowi z SP w Krynicach i Darii Piłat z Zespołu Szkół w Michalowie.

© 2009-2018 ias24.eu.