Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Radni zgodni w/s absolutorium

2017-06-14 06:53:58

Rada Gminy Krynice udzieliła jednogłośnie absolutorium wójtowi Januszowi Bałabuchowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na sesji we wtorek 13 czerwca.

Plan dochodów na 2016 roku został wykonany w 99,89%, a wydatków - w 92,75 %.

Wśród najważniejszych ubiegłorocznych inwestycji wójt Janusz Bałabuch wymienia remont sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym w Zespole Szkół w Krynicach, który kosztował ponad 210 tysięcy złotych, z czego prawie połowa to dotacja z ministerstwa sportu, a także kilka zadań drogowych. To m.in. przebudowa drogi w Kolonii Zwiartów za około 130 tysięcy złotych, utwardzenie dna wąwozu lessowego w Rabinówce za ponad 150 tysięcy i przebudowa drogi do gruntów rolnych w Krynicach za około 83 tysięcy złotych.

Podczas wtorkowej sesji radni zmienili tegoroczny budżet, w którym zapisali pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej trzech zadań, planowanych do realizacji w ramach programu rewitalizacji. Chodzi o adaptację budynku starej poczty na Centrum Informacyjno-Kulturalne oraz rewitalizację centrum gminy i parku w Krynicach. Do planu finansowego na 2017 rok rada wpisała także środki na wprowadzenie zmian w projekcie, dotyczącym przedszkola. - Zanim weszła w życie reforma oświaty zakładaliśmy, że trzeba będzie rozbudować nasz zespół szkół, by wygospodarować więcej pomieszczeń dla gimnazjum. To, że będą one likwidowane, okazało się gdy już wykonaliśmy fundamenty a teraz chcemy na nich postawić nowe przedszkole - wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt Janusz Bałabuch.

Ponadto w budżecie radni zabezpieczyła pieniądze na zakup rowerka wodnego i dwóch kajaków dwuosobowych, z których będzie można korzystać od 1 lipca. Oprócz tego gmina prowadzi rozmowy z Polskim Związkiem Wędkarskim w Zamościu w sprawie regulaminu korzystania ze zbiornika wodnego. Wszystko po to, by zachęcić mieszkańców i turystów do lepszego wykorzystania tego akwenu.

Rada gminy przyjęła również kilka uchwał, które pozwalają na utworzenie w miejscowym zespole szkół szkolnego schroniska młodzieżowego. Formalnie to zadanie samorządu powiatowego, który zgodził się przekazać je gminie, a ta we wtorek zaakceptowała ten pomysł. - Będzie to schronisko sezonowe, czynne w wakacje czy podczas ferii zimowych. Podobne placówki funkcjonują w okolicy tylko w Łaszczowie i Suścu, a zapotrzebowanie rowerzystów, wędkarzy czy grup kolonijnych jest duże - przekonuje wójt Bałabuch. Jednocześnie zastrzega, że w przyszłości schronisko ma samo finansować swoją działalność. Na początek gmina chce przygotować miejsca noclegowe, by obiekt mógł przyjąć pierwszych gości uż w lipcu tego roku. Część środków na ten cel samorząd otrzyma z budżetu państwa.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.