Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Odkrywanie regionalnej tożsamości

2017-10-12 16:48:53

Przez kilka tygodni młodzi mieszkańcy gminy Krynice odkrywali swoją tożsamość regionalną. To czego się nauczyli zaprezentują w niedzielę 15 października o o 14.00 na happeningu "Krynickie inspiracje", który będzie jednym z ostatnich elementów projektu pod tym samym tytułem, realizowanego przez miejscowy ośrodek kultury.

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży w wieku od 11 do 17 lat brała udział w warsztatach z regionalistką Zofią Ananicz, a potem w plenerze malarskim nad krynickim zalewem. Prace plastyczne, tak jak mural na jednym z przystanków, powstały pod okiem Edyty Gałan, która pochodzi z Krynic, a obecnie pracuje we Włodawie. Były również zajęcia z improwizacji muzycznej, które prowadził zamojski muzyk Tomasz Ziąbkowski i warsztaty muzyki ilustracyjnej z instruktorem GOK w Krynicach Romanem Śliwińskim.

Podczas niedzielnego pikniku młodzież wystąpi w koncercie "Free improvisation", a prace plastyczne zostaną zaprezentowane na poplenerowej wystawie.

Program imprezy dopełni koncert Mariana Szewery, który jest współzałożycielem zamojskiego Klubu Jazzowego "Kosz". Występom będzie towarzyszył kiermasz z regionalnymi potrawami i wyrobami rękodzielniczymi, oferowanymi przez członkinie kół gospodyń wiejskich z Krynic i Zadnogi. Organizatorzy happeningu przygotowują go w miejscowej świetlicy, ale jeśli pogoda będzie sprzyjać impreza odbędzie się w plenerze.

W planach "zainspirowanej krynickiej młodzieży" jest jeszcze 28 października wyjazd do Filharmonii Lubelskiej na koncert Starego Dobrego Małżeństwa, a podsumowanie wszystkich przedsięwzięć znajdzie się w okolicznościowym folderze.

Projekt "Krynickie inspiracje" jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencja 2017".


(fot. arch. GOK w Krynicach)

© 2009-2018 ias24.eu.