Środa, 25 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: O pisaniu i innych pasjach B. Gałczyńskiej-Szurek

2017-11-26 10:44:52

"Wieczność bez Ciebie", 'Cierpkie winogrona" czy "Klasztor zapomnienia" to tylko niektóre powieści napisane przez Bożenę Gałczyńską-Szurek. O pisaniu i innych pasjach będą z nią mogli porozmawiać czytelnicy Biblioteki Publicznej Gminy Krynice. Spotkanie odbędzie się w środę 29 listopada o 15.30 w miejscowym ośrodku kultury.

Autorka kryminałów i książek sensacyjno-obyczajowych z wykształcenia jest muzykiem, a inspiracją prób literackich i dziennikarskich były liczne kontakty zawodowe i podróże. W swoich książkach Bożena Gałczyńska-Szurek opisuje zarówno perypetie życiowe bohaterów, jak i realia geograficzne i kulturowe, które obowiązują w różnych zakątkach świata. Powieść "Wieczność bez ciebie" została bestsellerem księgarni sieci "Matras" na wschodzie Polski, a "Cierpkie winogrona", których akcja toczy się na greckiej wyspie Korfu, w tym roku zostały uznane za najlepszy romans plebiscytu "Najlepsza książka na lato". Bożena Gałczyńska-Szurek pisze też sztuki teatralne. Jej kryminalna komedia "Żabka" została wystawiona po raz pierwszy w lutym 2015 roku na deskach Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" w Krakowie, a w czerwcu tego roku premierę miał dramat "Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story". Jak sama przyznaje w dzieciństwie chciała być aktorką, a pisanie sztuk teatralnych jest dla niej pewnym spełnieniem tych marzeń i szansą choćby częściowego, ale zarazem szczególnego zaistnienia na scenie.

Swoje spotkania autorskie Bożena Gałczyńska-Szurek ubarwia występami artystów albo prezentacją filmów i zdjęć z podróży. W ten sposób chce uatrakcyjnić czas, który poświęcają jej czytelnicy. Lubi też spotkania w bibliotecznym zaciszu i merytoryczną dyskusję o czym będą się mogli przekonać goście, którzy skorzystają z zaproszenia biblioteki i ośrodka kultury w Krynicach.


(fot. organizatorzy)

© 2009-2018 ias24.eu.