Niedziela, 26 Maja 2019

Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Nagrody za biblijnych bohaterów

2018-05-26 16:46:59

Młodzi plastycy z czterech gmin powiatów tomaszowskiego i zamojskiego zgłosili swoje propozycje w konkursie plastycznym "Mój ulubiony bohater biblijny", który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Krynicach. Jury już oceniało ponad 60 prac, przyznając 11 nagród i 6 wyróżnień, a ich zdobywcy odbiorą je podczas pikniku ekologicznego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Uczestnicy konkursu korzystali z różnych technik, od rysunku przez kolaż po obrazy i wycinanki. - Wśród wybieranych przez nich bohaterów najczęściej pojawiali się Mojżesz, Maryja, Jezus i prorok Daniel, ale sporo było także odniesień do innych postaci biblijnych, o których się rzadko wspomina - podsumowuje nauczyciel religii w Szkole Podstawowej w Krynicach Zbigniew Perdun, który był jednym z jurorów. Oprócz niego konkursowe propozycje oceniali - ilustratorka książek Agnieszka Hacia, proboszcz miejscowej parafii ksiądz Zbigniew Mazurek i nauczycielka plastyki Alina Wiśniewska.

Łącznie na konkurs wpłynęło 63 prac z 5 placówek oświatowych. Decyzją Komisji w kategoriach klas I - III oraz IV - VI przyznano nagrody i wyróżnienia, natomiast w kategorii klas VII - gimnazjum nagrody.

W najmłodszej kategorii wiekowej uczniów z klas I - III szkół podstawowych nagrody odbiorą Emilia Jakubiec z SP w Szczebrzeszynie, Fabian Parol z SP w Wożuczynie oraz Gabriela Czapla i Maciej Buczak z SP w Krynicach. Z kolei wyróżnienia otrzymają Natalia Grzeszata z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej oraz Szymon Saputa i Maja Sachajko Maja z SP w Krynicach.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.