Niedziela, 07 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Laurki dla Polski

2019-11-08 17:40:18

44 uczniów z dwóch szkół podstawowych w gminie Krynice zgłosiło propozycje w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Laurka dla Polski". Jego podsumowanie odbyło się w piątek 8 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej, która zorganizowała konkurs.

To kontynuacja pomysłu sprzed roku, gdy artystyczna rywalizacja miała wyłącznie szkolny zasięg. Teraz do uczniów z Huty Dzierążyskiej dołączyli ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej w Krynicach. Jury oceniało ich propozycje oddzielnie w kategorii prac plastycznych i literackich w trzech kategoriach wiekowych.

W konkursie plastycznym spośród najmłodszych autorów w wieku przedszkolnym wszystkie nagrody i wyróżnienia przypadły dzieciom z Krynic. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kołodziej, drugie - Maciej Wołoszyn, trzecie - Maja Gęborys, a na wyróżnienia zasłużyły - Teresa Szelewicz i Oliwia Saputa. W kategorii klas I - III całe podium zajęli młodzi plastycy z NSP w Hucie Dzierążyńskiej. Pierwszą nagrodę odebrał Jakub Bałabuch, druga trafiła do Wiktorii Chwaleby, a trzecią odebrała Maja Malinowska. Spośród uczniów klas IV - VIII na nagrody zasłużyli kolejno - Wiktoria Rarot z NSP w Hucie Dzierążyńskiej, Dominika Hacia z SP w Krynicach i Julia Bucior z NSP w Hucie Dzierążyńskiej. Jedyne wyróżnienie w tej grupie plastyków otrzymała Izabela Całka z SP w Krynicach.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.