Środa, 20 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Eliminacje recytatorów czas zaczynać

2017-09-13 19:57:21

W Krynicach rozpoczyna się szósta edycja Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. Gminny finał jest planowany na koniec tego miesiąca, a wystąpią w nim laureaci eliminacji szkolnych, które powinny się odbyć przed 22 września.

Każdy z uczestników prezentuje wiersze lub fragmenty prozy autorstwa poety albo pisarza, związanego z gminą Krynice, Ziemią Tomaszowską albo Zamojszczyzną. Młodzi recytatorzy mogą czerpać pomysły z twórczości, na przykład: Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Dmitrocy, Edyty Zarębskiej, Bolesława Prusa, Wacława Oszajcy, Urszuli Kozioł, Lusi Ogińskiej, Jarosława Sieka, Piotra Linka, Marii Duławskiej, Szymona Szymonowica, Tomasza Wybranowskiego czy Marcina Sendeckiego. Organizatorzy liczą, że uczestnicy konkursu odkryją teksty także innych autorów z regionu albo skuszą się na prezentację własnych.

Występy będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych - uczniów z klas I - III i IV - VI szkół podstawowych oraz siódmoklasistów i gimnazjalistów. W etapie gminnym wystąpi po dwóch reprezentantów dwóch pierwszych kategorii oraz sześciu przedstawicieli najstarszej grupy.

Jury przyzna w każdej kategorii po trzy nagrody oraz nominacje do finału powiatowego, który odbędzie się 4 i 5 października w Tomaszowie Lubelskim.

Do udziału w artystycznej rywalizacji zachęcają Biblioteka Publiczna Gminy Krynice i jej filia w Hucie Dzierżyńskiej oraz biblioteki szkolne.


(fot. arch. BP Gminy Krynice)

© 2009-2018 ias24.eu.