Czwartek, 19 Września 2024

Krynice: Doroczne święto ryby i tataraku

Oceny kulinarnych propozycji podjęły się - właścicielka firmy gastronomicznej "Dreams" z Komarowa-Osady Zdzisława Cyc, szefowa kuchni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynicach Teresa Baj i prezes krynickiego Klubu Seniora Andrzej Hordyj. Autorzy najsmaczniejszych potraw z ryb zostali uhonorowani nagrodami finansowymi, które wręczyła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach Joanna Jamroż.

Podczas niedzielnego Święta Ryby i Tataraku nagrody odebrali również uczestnicy zawodów wędkarskich, które dzień wcześniej odbyły się na zalewie w Krynicach. Bezkonkurencyjna okazała się zaledwie kilkuletnia Patrycja Kałuża, która nie tylko zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, ale również odebrała nagrodę za największą rybę. Za ogólną wagę wszystkich ryb Patrycja Kałuża wygrała zawody w kategorii młodzików z wynikiem 490 gramów. Drugie miejsce zajął Hubert Sak, a na trzecim zostali sklasyfikowani Wojciech Szykuła i Filip Bajer. Wśród juniorów najlepiej spisał się Filip Nowak z wynikiem 375 gramów, drugi był Jerzy Cirut, a trzecie miejsce zajęli Albert Hałasa, Krystian Schab i Paweł Wojtasiuk. Wśród seniorów zawody wygrał Łukasz Głaz, który złowił 430 gramów ryb, na drugiej pozycji uplasował się Wojciech Łaszyński, a na trzeciej Mariusz Gumiela. Największa ryba, złowiona przez Patrycję Kałużę ważyła 395 gramów, w kategorii juniorów tę klasyfikację wygrał Filip Nowak (375 gramów), a wśród seniorów Łukasz Głaz (390 gramów). Puchary za największe ryby i nagrody rzeczowe za ogólną wagę złowionych ryb podczas niedzielnego festynu wręczyli wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski i członkowie miejscowego koła Polskiego Związku Wędkarskiego.