Wtorek, 07 Kwietnia 2020

1 z 12 następne

Krynice: Doroczne święto ryb i tataraku

Konkurs kulinarny, zawody wędkarskie, turniej piłkarski, wybory nimfy i występy artystyczne. To tylko niektóre atrakcje tegorocznego Święta Ryby i Tataraku, które odbyło się w miniony weekend w Krynicach. Gwiazdą festynu była Lubelska Federacja Bardów.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznej imprezy, której towarzyszył deszcz i chłód, tym razem impreza odbywała się przy upalnej, letniej pogodzie.

Tegoroczne święto rozpoczęły w sobotę 29 czerwca otwarte zawody wędkarskie na krynickim zalewie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach. Wśród młodzików zwyciężyła Natalia Kowalczuk przed Wiktorią Bednarską i Patrykiem Szykułą. Najlepszym juniorem okazał się Kamil Harbuz, drugie miejsce zajął Dominik Pitak, a trzecie - Oskar Wróbel. W kategorii seniorów zwycięzcą został Tomasz Barcicki, na drugiej pozycji zawody ukończył Wojciech Łaszyński, a na trzeciej - Tomasz Harbuz. Dodatkowo zostali uhonorowani zawodnicy, którzy złowili największe ryby. W grupie młodzików Puchar Wójta Gminy Krynice otrzymała Natalia Kowalczuk, wśród juniorów - Dominik Pitak, a w grupie seniorów - Tomasz Barcicki.


(fot. GOK w Krynicach)

Poniedzialek, 01-07-2019 16:46:00
smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.