Poniedzialek, 27 Maja 2019

Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Będzie dotacja na zniszczoną drogę

2018-04-10 19:55:48

Gmina Krynice otrzyma z budżetu państwa dotację na odbudowę drogi w Krynicach. Podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się we wtorek 10 kwietnia, rada gminy wprowadziła dodatkowe środki do budżetu, a w piątek wójt Janusz Bałabuch odbierze w urzędzie wojewódzkim promesę, potwierdzającą przyznanie dofinansowania.

Tempo realizacji tej inwestycji nie jest przypadkowe. - To bardzo ważna i oczekiwana przez mieszkańców trasa, przy której znajduje się kilka posesji. Droga prowadzi też do okolicznych pól i lasu, dlatego chcemy ją wykonać jeszcze przed żniwami - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt Janusz Bałabuch. Na razie trasa ma nawierzchnię szutrową, którą w ostatnich latach gmina próbowała utwardzać różnymi materiałami, ale to nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Teraz zostanie ona wzmocniona i wyłożona betonowymi płytami oraz kostką. - Zdecydowaliśmy się na taką właśnie technologię, ponieważ musi ona być dostosowana do ruchu ciężkich pojazdów, w tym maszyn rolniczych, więc położenie asfaltu nie byłoby dobrym rozwiązaniem - tłumaczy wójt Bałabuch.

Informacja o przyznaniu pieniędzy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotarła do Krynic w poniedziałek 8 kwietnia. Dzień później odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy, a przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.


(fot. sxc.hu)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.