Gdy młodzi artyści odebrali zasłużone brawa Krystynę Sokolnicką wspominali członkowie jej rodziny, przyjaciele i znajomi. Andrzej Sokolnicki, Beata Ślizień i Paweł Ślizień ze wzruszeniem wspominali swoją mamę i babcię, a dr Janusz Korga przypomniał jaki wkład w jego pracy o o rodzinie Fudakowskich, w tym szczególnie senatorze Kazimierzu Fudakowskim miała jego córka, która przekazała mu mnóstwo informacji i innych materiałów. Krystynę Sokolnicką wspominali również syn ogrodnika u Fudakowskich - Tadeusz Prus z Nowej Wsi i Zofia Kończewska-Murdzek.
Wszyscy podkreślali, że Krystyna Sokolnicka była osobą odważną, wychowaną w duchu patriotyzmu i wiary katolickiej oraz szacunku dla drugiego człowieka. Kochała Krasnobród i mieszkających tutaj ludzi, a poza tym była kobietą bardzo pogodną i pełną humoru.
Uczestnicy spotkania obejrzeli także reportaż "Krasnobród moich wspomnień", wyprodukowany w 2003 roku przez TVP 3 Lublin według scenariusza Leszka Wiśniewskiego, w którym Krystyna Sokolnicka wspomina swoich rodziców, dom rodzinny i dawny Krasnobród.
Ostatnim punktem wieczoru było ognisko z zespołem folklorystycznym "Wójtowianie", przy którym rozbrzmiewały piosenki m. in. o Krasnobrodzie i Roztoczu.
(fot. KDK)