Wtorek, 02 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Gminy Komarów - Osada
ul.Rynek 15
22-435 komarów - Osada
tel 84 615-31-02, 84 615-31-32, 84 615-31-84
fax 84 615-31-85
www.komarow.pl
komarow@lublin.uw.gov.pl, poczta@komarow.pl
Newsletter

Komarów-Osada: "Świadkowie czasu" powinni się pospieszyć

2019-02-28 19:42:31

Mieszkańcy gminy Komarów-Osada, którzy chcą zgłosić swoje propozycje w konkursach w ramach projektu "W poszukiwaniu siebie" mają coraz mniej czasu na przygotowanie swoich prac. Termin przyjmowania prezentacji multimedialnych i propozycji plastycznych upływa 7 marca.

Wszystkie mają nawiązywać do hasła "Świadkowie czasu". Prezentacje multimedialne przygotowują dorośli, natomiast dzieci mogą zgłaszać prace plastyczne.

Prezentacje mogą dotyczyć nie tylko ludzi, ale również zabytkowych kościołów, cmentarzy czy wydarzeń, na przykład wysiedleń mieszkańców w czasie II wojny światowej albo Bitwy pod Komarowem z 1920 roku. Przy tworzeniu konkursowych propozycji autorzy mogą korzystać z przewodników, książek czy innych wydawnictw drukowanych albo czerpać informacje z wiarygodnych źródeł w internecie, bądź relacji świadków. Jury będzie brać pod uwagę m.in. ich wartość historyczną, poprawność merytoryczną, układ prezentacji oraz adekwatność zastosowanych narzędzi i efektów do przedstawianych treści.

Z kolei dzieci z klas 0, I, II i III przygotowują prace w jednym z trzech tematów - "Orzeł Biały", "Tradycje w moim domu" lub "Chcę pokazać...", które także mają dotyczyć pomników, budynków czy innych miejsc ciekawych pod względem historycznym, kulturowym lub przyrodniczym.
Konkursowe propozycje należy dostarczyć do 7 marca do Urzędu Gminy Komarów-Osada, a ogłoszenie wyników jest planowane podczas konferencji, która jest planowana przed 15 marca.

Obydwa konkursy są częścią projektu "W poszukiwaniu siebie", który Ochotnicza Straż Pożarna, Samorządowy Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa w Komarowie-Osadzie realizują za pieniądze z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

(fot. arch. SOK w Komarowie-Osadzie)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.