
Każdy człowiek ma niepowtarzalne walory, które powinien odnaleźć i w odpowiedni sposób wykorzystać, by móc zmieniać otoczenie i własne życie. Z takiego założenia wyszli autorzy projektu skierowanego do kobiet z gminy Komarów-Osada, którego podsumowanie odbędzie się w środę 16 listopada.
Przez prawie sześć miesięcy 20 pań brało udział w warsztatach m.in. psychologiczno-socjologicznych, florystyczno-rękodzielniczych i kulinarnych. Uczestniczki projektu korzystały z porad doradcy zawodowego, a wszystko po to, by mogły uwierzyć w swoje możliwości i umiejętności i zmobilizowały się do podejmowania oddolnych inicjatyw.
Jednym z elementów tego przedsięwzięcia był też wyjazd do „wioski tematycznej”, którą była „Kraina rumianku” w Hołownie w gminie Podedwórze.
W ramach projektu zadbano również o to, by uczestniczki mogły rzeczywiście oderwać się od codziennych zajęć domowych i ten czas poświęcić na zdobywanie nowych umiejętności. Kiedy mamy uczestniczyły w zajęciach ich pociechy miały zapewnioną opiekę.
Podczas oficjalnego podsumowania projektu, które rozpocznie się o 16.00 w świetlicy w Komarowie Wsi, panie m.in. zaprezentują widowisko kulturalne pod tytułem „Wieczór panieński”, nawiązujące do miejscowych tradycji z przełomu 19 i 20 wieku. Artystki same wykonały scenografię i... potrawy weselne sprzed ponad 100 lat, a do inscenizacji wykorzystają stroje, które zakupiono w ramach innego projektu unijnego.
Projekt pod nazwą „Korowajowa wieś” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
(fot.arch.SOK w Komarowie)