Wtorek, 18 Czerwca 2019

Józefów: Z kolędą w nowy rok

Występy odbywały się w pięknej, świątecznej scenerii - przy blasku świec, w sali udekorowanej wiszącymi śnieżynkami i oszronionymi gałązkami. Koncert rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów i szkolnego chóru "Animato". Potem były prezentacje taneczne i wokalne, przygotowane także przez absolwentów józefowskiej podstawówki.

Uczniowie klasy Ia zaśpiewali piosenkę "Wesoły Nowy Roczek", publiczność wysłuchała także gitarowej wersji kolędy "Gdy śliczna Panna", a klasa IIa przygotowała pastorałkę "Grudniowe noce" i dynamiczny układ taneczny "Taniec śnieżynek".

Wyjątkowo zabrzmiała kolęda "Pójdźmy wszyscy do stajenki", którą Julia Bździuch zagrała na flecie prostym, a klasa IIIa zaprezentowała dwa utwory. Piosenkę "Gwiazdy tańczyły" zaśpiewały Sara Krzaczek, Gabriela Surmacz i Hanna Giełczyk, która popisała się również umiejętnością gry na keyboardzie, wykonując etiudę "Moderato 20".

Wśród uczniów SP w Józefowie są także utalentowane skrzypaczki, na przykład Daniela Naklicka z IVa, która zagrała kolędę "Gdy się Chrystus rodzi", "Kolędą dla Jezusa" urzekła publiczność Patrycja Kusztykiewicz z IIIb gimnazjum, natomiast Aleksandra Ostasz zebrała znakomite recenzje widzów za wykonany na flecie poprzecznym utwór "To już pora na Wigilię".


(fot. SP w Józefowie)

Piątek, 11-01-2019 14:46:00
smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.