Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Wspólne schronisko dla zwierząt

2009-10-29 08:52:28

9 gmin powiatu biłgorajskiego ma wspólnie budować schronisko dla zwierząt w Biłgoraju. W środę 28 października o włączeniu się w tę inicjatywę zadecydowali radni Józefowa.

Do niedawna na przykład bezpańskie psy były wywożone do schroniska w Zamościu, ale z powodu jego przepełnienia tamtejsi radni zadecydowali, że nie będą już przyjmować zwierząt z innych gmin. Dwa lata temu na wyłapywanie i opiekę nad bezdomnymi zwierzętami gmina Józefów wydała około 12 tysięcy złotych. Wprawdzie w Józefowie jest miejsce, gdzie zwierzęta są przechowywane, ale jest to placówka tymczasowa i stąd muszą być wywożone do prawdziwego schroniska lub adoptowane – wyjaśnia zastępca burmistrza Ireneusz Wilczyński.

W budowę schroniska w Biłgoraju poza miastem Biłgoraj mają się zaangażować samorządy: Frampola, Goraja, Księżpola, Obszy, Tereszpola, Turobina, Józefowa i gmina Potok Górny. Jeśli radni wszystkich gmin podejmą uchwały o przystąpieniu do porozumienia placówka będzie budowana prawdopodobnie w przyszłym roku.

Sekretarz Józefowa Robert Rabiega tłumaczy, że koszty inwestycji mają być podzielone na gminy według liczby mieszkańców, zaś koszty utrzymania mają być liczone w zależności od ilości zwierząt dostarczanych do nowego schroniska.

Podczas środowej sesji radni wysłuchali też informacji o stanie bezpieczeństwa w gminie. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (pierwsze 3 kwartały) przestępstw jest mniej a ich wykrywalność wyższa o prawie 10 procent.

© 2009-2018 ias24.eu.