Sobota, 06 Marca 2021

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Woda z Szopowego nadal nie nadaje się do spożycia

2020-09-23 15:01:54

Jeszcze przez kilka dni mieszkańcy miejscowości Szopowe w gminie Józefów nie będą mogli używać wody z gminnej sieci do celów spożywczych. Trwa czyszczenie miejscowego ujęcia i wodociągu, po którym jakość wody ponownie musi sprawdzić Sanepid.

Problem dotyczy około 100 osób z prawie 30 posesji. Od wtorku 22 września wody nie mogą wykorzystywać do picia, przygotowywania napojów i potraw oraz mycia owoców, warzyw, czy mycia naczyń kuchennych. Nadaje się ona jedynie do spłukiwania toalet i do sprzątania, zaś wodę pitną Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Józefowie dostarcza mieszkańcom beczkowozem.

- Takich ujęć w gminie mamy siedem, a to jest najmniejsze. Zaopatruje w wodę tylko jedną miejscowość, ale ma odrębny odwiert i własną hydrofornię ze zbiornikiem. Rozbiór wody jest jednak niewielki, a to oznacza m.in., że co kilka lat pojawiają się bakterie. Trzeba wypompować zbiornik i zdezynfekować razem z siecią, ponownie napełnić i dopiero wtedy Sanepid pobierze do badania kolejne próbki - tłumaczy burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Oprócz doraźnych czynności, podjętych w tym tygodniu, władze gminy szukają rozwiązań, które pozwolą uniknąć tego typu problemów w przyszłości. Rozważają m.in. podłączenie odbiorców z miejscowości Szopowe do większego ujęcia w Górnikach. Ostatecznych decyzji w tej sprawie na razie nie ma.


(fot. sxc.hu)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.