Piątek, 23 Października 2020

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Wakacyjne konkursy biblioteczne - podsumowanie

2020-09-03 16:16:21

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie zaprasza po odbiór nagród w wakacyjnych konkursach i czytanie "Balladyny". Podsumowanie letniej rywalizacji odbędzie się bowiem przy okazji "Narodowego czytania" w piątek 4 września o 16.00.

Oferta bibliotek i instytucji kultury na tegoroczne wakacje była ograniczona ze względu na sytuację epidemiczną, ale wiele placówek próbowało zachęcić, nie tylko młodych ludzi, do różnorodnej aktywności. Biblioteka w Józefowie zorganizowała konkursy: "Najlepszy czytelnik", "Wakacyjny dzienniczek lektur" i "Zagadkowe wtorki".

W pierwszym liczyła się nie tylko liczba wypożyczonych pozycji. - Uznaliśmy, że sprawiedliwiej będzie docenić także aktywność naszych czytelników. Zdarza się bowiem, że niektórzy wypożyczają bardziej obszerne pozycje, ale są systematyczni - tłumaczy dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz. Jednocześnie przyznaje, że pandemia koronawirusa miała wpływ na aktywność, szczególnie młodszych czytelników. - Wśród dorosłych większych zmian nie było, ale młodsi rzadziej wypożyczali książki. W poprzednich latach było pod tym względem lepiej, a książki chętniej wypożyczali uczestnicy zajęć, które organizowaliśmy. To zresztą ogólna tendencja, którą potwierdzają koleżanki z innych placówek - ocenia dyrektor Jamroz.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.