Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: W rocznicę wyboru Jana Pawła II

2009-10-16 18:41:15

Z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża w Józefowie w powiecie biłgorajskim odbyło się II Józefowskie Spotkanie z Poezją Papieską i Piosenką Religijną.

Uczestniczyło w nim nieco mniej wykonawców niż przed rokiem, ale ich poziom był wysokie – ocenia Beata Zaśko Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Organizatorzy nie wykluczają, że zainteresowanie mogło być większe, gdyby nie pogoda. „Nawet w porównaniu z zarejestrowaną listą uczestników było mniej” - zauważa dyrektor Zaśko.

Równorzędne dwie I nagrody jury przyznało: Dominice Ziomek z gimnazjum w Aleksandrowie i Mateuszowi Nieściorowi z gimnazjum w Józefowie. Dwie II nagrody otrzymali: Patrycja Socha i Przemysław Nieścior, a dwie III Klaudia Surmacz i Julia Radymniak również z gimnazjum w Józefowie. Jury przyznało też 3 wyróżnienia dla: Aleksandry Przytuły z Krasnobrodu oraz Klaudii Lefanowicz i Jakubowi Sitarzowi z Józefowa.

Wykonawcy piosenek występowali w kilku kategoriach. Z klas I-III I miejsce zajął zespół „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, zaś II miejsce zespół „Mundzio Junior” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Do kategorii klas IV-VI nie było zgłoszeń, natomiast wśród gimnazjalistów i licealistów I miejsca nie przyznano. II zajął zespół „Mundzio” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, a III miejsce „Scholka” z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Mimo, że zapisy w regulaminie były inne (bo miały występować tylko zespoły) do konkursu dopuszczono także 2 solistki: Magdalena Milczuk ze Szkoly Podstawowej w Kaczórkach w kategorii klas IV-VI zdobyła II miejsce, natomiast Monika Buczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie otrzymała wyróżnienie.

Oceniając recytatorów jury zwróciło szczególną uwagę na odpowiedni dobór utworów poetyckich Jana Pawła II oraz ich właściwe zrozumienie. Podkreśliło też, że wykonywali je młodzi artyści, którzy musieli przedstawić problemy współczesnego świata, widziane oczami dojrzałego poety i doświadczonego człowieka.

Przy ocenie wykonawców piosenek jury doceniło warsztat, interpretację i technikę uczestników. Wyraziło też uznanie dla idei krzewienia kultury chrześcijańskiej wśród młodzieży oraz poszanowanie wartości katolickich.

W nagrodę uczestnicy józefowskiego spotkania otrzymali tomiki poezji Papieża Polaka, najnowsze książki, poświęcone Ojcu Świętemu oraz albumy o Janie Pawle II, jego pielgrzymkach do Polski, podróżach po świecie oraz albumy o obecnym Papieżu.

© 2009-2018 ias24.eu.