Niedziela, 22 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Poezja papieska i piosenka religijna

2009-10-07 07:53:11

Młodzi i starsi mieszkańcy gminy Józefów mogą uczcić pamięć Jana Pawła II recytując jego wiersze lub śpiewając piosenki religijne. W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża odbędzie się drugie już Spotkanie z Poezją Papieską i Piosenką Religijną.

„Pierwsze odbyło się w ubiegłym roku i cieszyło się takim zainteresowaniem, że postanowiliśmy kontynuować ten pomysł” - wyjaśnia Beata Zaśko dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, który organizuje spotkanie wspólnie z Parafią pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Wprawdzie propozycja jest kierowana przede wszystkim do mieszkańców gminy Józefów, ale organizatorzy zapraszają także uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz dorosłych z innych gmin. „Już w ubiegłym roku w spotkaniu uczestniczyli młodzi recytatorzy i wokaliści z: Łukowej, Tereszpola czy Aleksandrowa” – dodaje dyrektor Zaśko.

Podczas prezentacji recytatorskiej wykonawcy przygotowują jeden utwór Karola Wojtyły. Mogą w tej kategorii występować gimnazjaliści, licealiści i osoby dorosłe. Druga kategoria to prezentacje piosenek religijnych przez zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych z klas I-III lub IV-VI, młodzież gimnazjalna i licealna, młodzież policealna i starsza oraz tak zwane „grupy z dużą rozpiętością wiekową”.

Zgłoszenia wykonawców są przyjmowane do 12 października w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul.Krótkiej 9 w Józefowie, a szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 687 81 22.

II Józefowskie Spotkanie z Poezją Papieską i Piosenką Religijną odbędą się 16 października.

© 2009-2018 ias24.eu.