Piątek, 25 Września 2020

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: O ekonomii społecznej na Ukrainie

2019-12-22 08:32:21

Od 1 stycznia na Ukrainie będzie obowiązywać nowa ustawa o usługach społecznych, wzorowana na polskich przepisach, w tym rozwiązaniach stosowanych przez Gminę Józefów. O dotychczasowej pomocy Polski dla tamtejszych władz przy wprowadzaniu reform, dyskutowali uczestnicy konferencji, która odbyła się w Kijowie.

Jedynym polskim samorządowcem wśród prelegentów był burmistrz Józefowa Roman Dziura, który prezentował najlepsze polskie praktyki w zakresie usług społecznych, w tym szczególnie - ekonomii społecznej. - To pokłosie m.in. wizyty ukraińskiej delegacji w Polsce na początku listopada. Zagraniczni goście mogli się wtedy przekonać jak w praktyce wyglądają konkretne rozwiązania, ukierunkowane na wsparcie, na przykład osób niepełnosprawnych czy starszych - mówi Roman Dziura.

Goście z Ukrainy odwiedzili wówczas m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, mieszkania chronione, świetlicę dla dzieci i młodzieży w Józefowie, Dzienne Domy Seniora w Józefowie i Długim Kącie oraz "Piccoland", czyli wewnętrzny plac gier i zabaw w Józefowie. Poznali również jak funkcjonuje Spółdzielnia Socjalna "Roztoczanka" w Długim Kacie-Osadzie, która świadczy m.in. usługi cateringowe.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.