Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Muzyczne fascynacje

2012-09-22 07:36:40

Zachęceni niezwykłą popularnością propozycji hymnu na EURO 2012 młodzi mieszkańcy Józefowa w powiecie biłgorajskim rozwijają swoje pasje muzyczne. Zespół pod nazwą "Podręczny bagaż" zadebiutował w sierpniu podczas 20 Festiwalu Kultury Ekologicznej. W piątek 21 września wystąpił na inauguracji Rajdu im. prof. Józefa Jóźwiaka.

Jego organizatorami są Stowarzyszenie Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego i Samorządowy Zespół Szkół w Józefowie. - To oni zaproponowali krótki koncert na rozpoczęcie rajdu, a my chętnie przystaliśmy na tę propozycję - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej pomysłodawca muzycznych występów Tomasz Kukiełka.

To właśnie nauczyciel wychowania fizycznego w miejscowej szkole był inicjatorem powstania piosenki "Młodzieżowy Euro Kibic Fair Play", która uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie na hymn polskiej reprezentacji piłkarskiej. Tomasz Kukiełka napisał słowa i melodię, opracowaniem muzycznym i aranżacją zajęli się nauczyciele muzyki, nagraniem szkolny informatyk, a całość zaśpiewały uczennice.

Podobnie jest w przypadku repertuaru zespołu "Podręczny bagaż". Autorem muzyki i tekstów również jest Tomasz Kukiełka, a oprócz niego grupę tworzą: wokalistki Elżbieta Pokorowska i Diana Kukiełka, gitarzyści Karol Gaj i Maciej Dutka oraz perkusista Roman Gontarz.

Podczas debiutanckiego występu na sierpniowym festiwalu zespół zaprezentował dwa utwory: "Roztocze" i "Taka jestem", które zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Podobnie było podczas piątkowego koncertu, gdy wykonali także kilka innych piosenek.

Festiwalowych utworów "Podręcznego bagażu" z Józefowa można posłuchać na portalu Informacyjnej Agencji Samorządowej oraz na "Youtube":
(fot.arch.MOK w Józefowie)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.