Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Euro-hit na 15 lat programu "Jaka to melodia"

2013-02-03 12:03:42

Piosenka, którą napisał nauczyciel wychowania fizycznego, a zaśpiewali uczniowie z Józefowa w powiecie biłgorajskim ma szansę zaistnienia w popularnym programie telewizyjnym.

Autorzy przygotowali ją specjalnie z okazji 15-lecia programu "Jaka to melodia" i wysłali do prowadzącego Roberta Janowskiego. - Właśnie otrzymaliśmy od niego odpowiedź, w której ocenia nasz utwór jako ciekawy i melodyjny i informuje, że przekazał go producentowi programu, który zastanowi się czy można go wykorzystać w telewizji - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej pomysłodawca piosenki Tomasz Kukiełka.

W utworze wykorzystano muzykę z pierwszego przeboju młodych artystów z Józefowa, którzy z piosenką "Młodzieżowy Euro Kibic Fair Play" startowali w ogólnopolskim konkursie na hymn polskiej reprezentacji piłkarskiej na EURO 2012. Ostatecznie utwór plebiscytu nie wygrał, ale zdobył dość dużą popularność, szczególnie wśród internautów.

Obecną wersję utworu pod tytułem "Świat muzyki" śpiewa zespół "CSP", działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, a występują w nim bliźniaczki Klaudia i Diana Kukiełka, Patrycja Mielniczek, Wiktoria Zaśko i Mateusz Pukarowski.

Zachęceni popularnością propozycji hymnu na EURO 2012, młodzi mieszkańcy Józefowa założyli też zespół pod nazwą "Podręczny bagaż", który zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku podczas 20 Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie, a we wrześniu wystąpił na inauguracji dorocznego Rajdu im. prof. Józefa Jóźwiaka.

Nowej propozycji zespołu CSP z Józefowa można posłuchać na portalu Informacyjnej Agencji Samorządowej oraz na "Youtube":

(aut. CSP)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.