Poniedzialek, 21 Kwietnia 2025

Józefów: Będzie sztuczne lodowisko

2011-08-18 19:50:08

W Józefowie powstanie sztuczne lodowisko. W czwartek 18 sierpnia Rada Miejska zmieniła budżet i zagwarantowała w nim pieniądze na budowę obiektu w ramach rządowego programu pod nazwą „Biały Orlik”.

Choć szacunkowy koszt takiej inwestycji to około 600 tysięcy złotych, radni Józefowa przeznaczyli na ten cel o prawie 100 tysięcy więcej. „Różnica wynika stąd, że latem chcemy wykorzystywać obiekt jako trawiasty kort tenisowy” – tłumaczy doradca burmistrza Ireneusz Wilczyński. By było to możliwe lodowisko musi być większe i wykonane na odpowiednim podłożu.

Z Ministerstwa Sportu miasto otrzyma na ten cel 300 tysięcy złotych, resztę wyłoży z własnego budżetu.

Sztuczne lodowisko powstanie obok istniejącego Orlika, w kompleksie przy liceum, szkole podstawowej, gimnazjum i przedszkolu.

W ciągu miesiąca ma być opracowany projekt techniczny inwestycji, a potem będzie ogłoszony przetarg. Władze Józefowa mają nadzieje, że wykonawca robót zostanie wybrany do końca września. Sam obiekt musi być wybudowany jeszcze w tym roku.

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
© 2025 ias24.eu