Środa, 03 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Będzie przedświąteczny handel na targowisku

2020-04-02 16:42:50

W poniedziałek 6 kwietnia targowisko w Józefowie będzie otwarte. Przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności samorząd dopuszcza na nim handel przede wszystkim płodów rolnych i innych artykułów spożywczych.

Mogą to być na przykład: warzywa i owoce, jajka, miód, oleje, kasze, płatki, ryż, orzechy, nasiona czy grzyby.

- Staramy się na bieżąco dostosowywać nasze decyzje do regulacji, wydawanych przez rząd. Najbliższy dzień targowy u nas to dzień wyjątkowy, ponieważ to ostatni poniedziałek przed świętami. Dlatego zgodnie z sugestią ministra rolnictwa chcemy umożliwić naszym rolnikom sprzedaż płodów rolnych, a klientom zakup zdrowych artykułów żywnościowych. Jednocześnie tak jak nakazuje minister zdrowia apelujemy do handlujących i kupujących, by stosowali się do wszystkich zaleceń, dotyczących targowisk w okresie pandemii koronawirusa - wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi na bazarach i targowiskach przy jednym straganie mogą stać maksymalnie trzy osoby, w każdym miejscu należy zachować co najmniej 2 metry odległości od drugiej osoby, a małoletni mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą.


(fot. pixabay.com/UM w Józefowie)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.