Wtorek, 22 Kwietnia 2025

Gościeradów: Święto konstytucji i strażaków

2016-05-04 10:39:13

Podwójną okazję do świętowania mieli we wtorek 3 maja mieszkańcy gminy Gościeradów. Najpierw podczas mszy świętej w Gościeradowie uczcili 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a potem wzięli udział w obchodach 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Salominie.

Uroczystej eucharystii w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika i Świętego Jana Chrzciciela towarzyszyły poczty sztandarowe ze szkół w Gościeradowie, Wólce Gościeradowskiej, Liśniku Dużym i Księżomierzy. Obecna była również drużyna zuchów z Gościeradowa.

Natomiast strażacy, świętujący urodziny jednostki w Salominie, spotkali się na modlitwie w miejscowej kaplicy. Mszy świętej przewodniczył proboszcz gościeradowskiej parafii ksiądz Andrzej Kontek. Potem uczestnicy uroczystości przeszli w asyście orkiestry dętej Gminnego Ośrodka Kultury na plac przy remizie, gdzie wyróżniający się druhowie odebrali odznaki i medale.

Wśród odznaczonych za 60-letnią służbę są dwaj założyciele OSP w Salominie Czesław Kuzdraliński i Stanisław Mazur. Niewiele krótszym stażem mogą się pochwalić Edmund Długosz i Jan Kamieniarz, którzy zostali wyróżnieni za 55 lat służby oraz Zbigniew Dęga i obecny prezes OSP w Salominie Zygmunt Okleciński. Ponadto 1 z druhów odebrał medal za 30-letnią służbę, 2 kolejnych za 20-letnią, a 8, którzy są członkami OSP od 5 lat, podczas wtorkowej uroczystości otrzymało także odznaki wzorowych strażaków.

Medale i odznaczenia wręczał prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, jednocześnie wójt gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik.


(fot. UG Gościeradów)

Informacje

Urząd Gminy Gościeradów
Gościeradów Ukazowy 61
23-275 Gościeradów
tel 15 838-11-05, 15 838-11-32
fax 15 838-11-40
www.goscieradow.pl
poczta@goscieradow.pl
© 2025 ias24.eu