Czwartek, 20 Lutego 2020

Informacje

Urząd Gminy Gościeradów
Gościeradów Ukazowy 61
23-275 Gościeradów
tel 15 838-11-05, 15 838-11-32
fax 15 838-11-40
www.goscieradow.pl
poczta@goscieradow.pl
Newsletter

Gościeradów: Oczyszczalnia w Wólce Gościeradowskiej po modernizacji

2019-06-03 06:53:43

Zakończyła się modernizacja oczyszczalni ścieków w Wólce Gościeradowskiej. Prace kosztowały prawie 130 tysięcy złotych i pochodziły z budżetu Gminy Gościeradów, która ma podobne plany wobec kolejnego obiektu - w Gościeradowie Folwarku.

- Obydwa obiekty mają ponad 20 lat i były budowane w zupełnie innych niż obecne technologiach. Oczyszczalnia w Wólce Gościeradowskiej obsługuje miejscową szkołę i część osiedla. Z kolei obiekt w Gościeradowie Folwarku ma zdecydowanie poważniejsze znaczenie, ponieważ korzystają z niego m.in. mieszkańcy dwóch osiedli, ośrodek zdrowia, biblioteka i ośrodek kultury oraz jedna z największych firm w okolicy - mówi wójt gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik.

Ekipa pracująca w Wólce Gościeradowskiej m.in.: wymieniła pompy i armaturę, oczyściła i odmalowała zbiorniki na całym obiekcie, zamontowała nowe włazy, pokrywy i inne elementy metalowe, a także zamontowała barierki zabezpieczające oraz odremontowała ogrodzenie i bramy. Prace polegały również na wbudowaniu dodatkowych studzienek z kratami poprawiającymi efektywność działania oczyszczalni oraz urządzenia pomiarowego ilości odprowadzonych ścieków.

Zakres robót w Gościeradowie Folwarku jeszcze nie jest znany. Dopiero po opracowaniu projektu i oszacowaniu kosztów okaże się czy również tę inwestycję gmina zrealizuje z własnych pieniędzy czy pojawią się możliwości skorzystania z zewnętrznych dotacji.


(fot. UG Gościeradów)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.