Poniedzialek, 17 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Gminy Gościeradów
Gościeradów Ukazowy 61
23-275 Gościeradów
tel 15 838-11-05, 15 838-11-32
fax 15 838-11-40
www.goscieradow.pl
poczta@goscieradow.pl
Newsletter

Gościeradów: Jesienne inwestycje dla aktywnych

2018-09-12 06:57:58

Gmina Gościeradów wybrała firmę, która wybuduje trzy siłownie na świeżym powietrzu. Na razie miłośnicy aktywnego wypoczynku nie mają takich obiektów, ale za kilka tygodni będą mieć do dyspozycji aż cztery. Na wszystkie samorząd pozyskał pieniądze ze źródeł zewnętrznych.

Rozstrzygnięty teraz przetarg dotyczy siłowni zewnętrznych przy szkołach w Gościeradowie, Liśniku Dużym i Księżomierzy. Montaż: biegaczy, wioślarzy, stepperów, orbitreków, twisterów, a także stołów do gry w szachy i warcaby oraz elementów małej architektury, będzie kosztować prawie 198 tysięcy złotych. Większość będzie pochodzić z rządowego "Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA)", a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na połowę października.

Do 26 października powinna być gotowa także czwarta siłownia w Gościeradowie Ukazowym, za placem zabaw, obok poczty. Amatorzy aktywnego wypoczynku będą mieć tutaj do dyspozycji m.in.: wahadło, steper, pajacyka, wioślarza, orbitreka, drabinkę i ławkę do wzmocnienia mięśni kręgosłupa, nóg i brzucha oraz wykonywania ćwiczeń, poprawiających ogólną wydolność organizmu. Koszt montażu tych urządzeń wraz z utwardzeniem terenu wokół siłowni to prawie 240 tysięcy. W tym przypadku ponad połowę środków będzie stanowić dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, którą Gmina Gościeradów otrzyma za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.


(fot. msit.gov.pl)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.