Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Gminy Gościeradów
Gościeradów Ukazowy 61
23-275 Gościeradów
tel 15 838-11-05, 15 838-11-32
fax 15 838-11-40
www.goscieradow.pl
poczta@goscieradow.pl
Newsletter

Gościeradów: EKO-Patrol na edukacyjnym szlaku

2017-11-28 08:13:03

Wolontariusze z "Bezpiecznego patrolu" propagowali już wśród mieszkańców gminy Gościeradów zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i przeciwpożarowego, a w ostatnich tygodniach także wiedzę ekologiczną.

To co udało im się zrobić w ramach tej ostatniej akcji podsumowali podczas spotkania, które odbyło się w poniedziałek 27 listopada w Zespole Szkół w Gościeradowie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: 19 Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" i Drużyny Harcerskiej z Gościeradowa, Gromady Zuchowej "Leśne Ludki" i Drużyny Harcerskiej "Skała" z Księżomierzy, 25 Drużyny Harcerskiej "Białe Wilki" z Liśnika Dużego, Zastępu "Leśny Krzyż" z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ze Szczecyna, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Mniszka i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Księżomierzy.

Wszyscy przygotowali prezentacje na temat swojej pracy i relacje z innych działań, realizowanych dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Lublinie. Uczniowie, zuchy i harcerze uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach o tematyce ekologicznej, a potem wyposażeni w ulotki i inne materiały promowali tę wiedzę wśród rówieśników i dorosłych mieszkańców gminy Gościeradów.

Taki jest schemat wszystkich pomysłów realizowanych przez "Bezpieczny patrol" także w odniesieniu do spraw, którymi zajmowaliśmy się wcześniej - przypomina sekretarz gminy Jarosław Czerw:


Pobierz

Nową wiedzę członkowie "Patrolu ekologicznego" zdobywali również podczas wizyt w oczyszczalni ścieków w Kraśniku i w Nadleśnictwie Gościeradów, a także warsztatów chemicznych, organizowanych przez fundację "Art of Science" i zajęciach, prowadzonych przez Jolantę Kiszkę z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, która podczas poniedziałkowego spotkania razem z wójtem Mariuszem Szczepanikiem wręczała podziękowania wolontariuszom.

Autory "Bezpiecznego patrolu" w gminie Gościeradów mają już pomysły na kolejne akcje - zapowiada Jarosław Czerw:


Pobierz

Oprócz pierwszej pomocy w planach organizatorów jest także przeciwdziałanie zagrożeniom, wynikającym z korzystania z internetu i mediów społecznościowych.


(fot. UG Gościeradów)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.