Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Gościeradów
Gościeradów Ukazowy 61
23-275 Gościeradów
tel 15 838-11-05, 15 838-11-32
fax 15 838-11-40
www.goscieradow.pl
poczta@goscieradow.pl
Newsletter

Gościeradów: Bezpieczny patrol znowu aktywny

2017-09-26 12:28:55

Po wakacyjnej przerwie "Bezpieczny patrol" w gminie Gościeradów wznawia aktywność. W środę 27 września o 12.00 w Zespole Szkół w Gościeradowie odbędzie się szkolenie ekologiczne, a w minionym tygodniu rozpoczął się cykl spotkań z najmłodszymi uczniami na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły".

Środowe spotkanie poprowadzi przedstawiciel Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, a wśród słuchaczy będą uczniowie miejscowych szkół, harcerze, zuchy i młodzieżowe drużyny strażackie. Podobne szkolenia skierowane do starszych mieszkańców gminy będą się odbywać do końca listopada.

W planach "Patrolu ekologicznego" są jeszcze warsztaty biologiczne, wycieczka do oczyszczalni ścieków i nadleśnictwa, a wspólnym celem wszystkich działań jest edukacja i promocja zachowań proekologicznych wśród mieszkańców. Cały pomysł jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach "Bezpiecznego patrolu" rozpoczął się także cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jako pierwsze skorzystały z nich przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkoły w Liśniku Dużym, którzy spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku (na zdj.). Prowadzący plenerowe lekcje przypominali jak należy się zachować przechodząc przez jezdnię i korzystać z drogi, gdy nie ma chodnika, a także zwracał uwagę na elementy odblaskowe ubrań, które są szczególnie ważne teraz, gdy coraz szybciej robi się ciemno, a widoczność często bywa ograniczona.

Podobne spotkania będą się odbywać w pozostałych szkołach, a ich organizatorami są Gmina Gościeradów, Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo, Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie.


(fot. UG Gościeradów)

© 2009-2018 ias24.eu.