Niedziela, 08 Czerwca 2025

Gmina Łuków: Przedświąteczne zakupy na jarmarku

Zamiast uciążliwych wycieczek po sklepach mieszkańcy gminy i miasta Łuków mogli zaopatrzyć się w to co potrzebne na święta podczas jarmarku w centrum miasta. Zgodnie z tradycją w Niedzielę Palmową 20 marca na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie, odbył się ósmy Jarmark Wielkanocny.

Ponad 20 wystawców z gminy i miasta oferowało kulinaria i ozdoby świąteczne. Były wśród nich swojski chleb, wędliny, bigos, wielkanocne baby, mazurki i inne ciasta, a także stroiki wielkanocne, baranki, zające i pisanki. Nie mogło również zabraknąć barszczyku wielkanocnego, którym częstowała Rada Rodziców Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego Gminy Łuków.

Tradycyjne życzenia świąteczne złożyli mieszkańcom wójt gminy Łuków Mariusz Osiak i zastępca burmistrza miasta Łuków Marcin Mateńko oraz poseł Krzysztof Głuchowski.


(fot. UG Łuków)

Poniedzialek, 21-03-2016 15:29:00
© 2025 ias24.eu